Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Bramy uchylne harmonijkowe. Są to bramy, które sprawdzą się wszędzie tam, gdzie konieczny jest szeroki wjazd (maksymalnie 6 mb), a brak jest możliwości wykonania bramy przesuwnej.
Zalety takich bram to mniejsza ilość zajmowanego miejsca podczas otwierania w stosunku do zwykłej bramy harmonijkowej. W praktyce oznacza to, że przy 6 m bramie pojedyncze skrzydło zajmuje maksymalnie 1,5 m w głąb posesji. Przy wąskim wjeździe umożliwia to łatwiejszy skręt w wybraną stronę na posesji uwalniając np. przeciwny słupek od zawieszenia skrzydła bramy.
Wady złożoność konstrukcji, stosunkowo wysokie koszty początkowe związane z wykonaniem i montażem, konieczność stosowania dużo mocniejszych siłowników bramowych w stosunku do zwykłej uchylnej bramy.

  1. Przykłady wykonania i montażu, wraz z automatyką - bram harmonijkowych:
    • Brama uchylna harmonijkowa wykonana w formie listew poziomych (żaluzjowej) otwierana automatycznie za pomocą napędów z silnikiem bezszczotkowym Roger Brushless. Ogrodzenie zostało ocynkowane i pomalowane proszkowo.


    • Brama uchylna harmonijkowa wykonana w formie listew poziomych (żaluzjowej) otwierana automatycznie za pomocą napędów DTM. System GATEO pierwszej generacji wymagający listwy środkowej wspomagający prawidłowe ustawienie bramy w pozycji zamkniętej. Ogrodzenie zostało ocynkowane i pomalowane proszkowo.


    • Brama uchylna harmonijkowa wykonana w formie listew poziomych (żaluzjowej) otwierana automatycznie za pomocą napędu Ditec Facil. System GATEO drugiej generacji. Ze względu na duży spadek terenu konieczny był montaż bram w kaskadzie w celu zniwelowania prześwitów pod bramami.


    • Brama uchylna harmonijkowa wykonana w formie listew poziomych (żaluzjowej) otwierana automatycznie za pomocą napędu Ditec Facil 3EH w formie jednego skrzydła. System GATEO drugiej generacji. Brama wykonana ze stali chromoniklowej (nierdzewnej).
Go to top
Template by JoomlaShine